Αρχονταρίκι (Aposal's Home-Welcome!)

Τα νέα και οι ανακοινώσεις του "milame.net"
Απάντηση
Thalassinos

Re: Αρχονταρίκι (Aposal's Home-Welcome!)

Δημοσίευση από Thalassinos » Τετ Μάιος 01, 2013 12:14 pm

Thalassinos έγραψε:Εκοιμήθη εν Κυρίω σε ηλικία 102 ετών ... και μετανάστευσε ... στην Θριαμβεύουσα Εκκλησία ...
ο πρώην Μητροπολίτης Κισάμου και Σελίνου .. και Μητροπολίτης Γερμανίας- ..
και τέλος ο ιδρυτής της ΑΝΕΚ (Κρήτης) (μετά το ναυάγιο του Ο/Γ Ηράκλειο στην Φαλκονέρα την δεκαετία του ..60).. ...

Πολιός Γέροντας Ειρηναίος Γαλανάκης.

Αιωνία η μνήμη αυτού!!!

http://www.imks.gr/el/events/524-eirine ... ral-1.html
Δόμνα .. δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει...
ή και μάλλον ... αν ενδιαφέρει την τοπική κοινωνία των Ορθοδόξων εκεί;;;

Καλημέρα ,..Ευλογείτε..

Άβαταρ μέλους
aposal

Re: Αρχονταρίκι (Aposal's Home-Welcome!)

Δημοσίευση από aposal » Δευ Σεπ 22, 2014 9:57 am

Σε απάντηση της πρό(σ)κλησης του αδελφού Φωτίου έχω να πω ότι φέτος η ομάδα μου καίτοι αποδυναμωμένη σε ρόστερ, σε σχέση με πέρυσι, έχει καταφέρει νε ξεκινήσει της αγωνιστικές της υποχρεώσεις, έχοντας πετύχει μερικά καλά αποτελέσματα. Αν αυτό θα έχει συνέχεια είναι κάτι που θα φανεί. Το συν στη φετινή ομάδα είναι ότι ο προπονητής είναι και οπαδός της και έχει καταφέρει να την δέσει καλύτερα απ' ότι οι προηγούμενοι. Επειδή το άθλημα αυτό είναι κατά πρώτον ομαδικό, το δέσιμο της ομάδας είναι πιο σημαντικό από την ατομική ποιότητα των παικτών. Ο ενθουσιασμός που έχει τώρα η ομάδα είναι καλός, αλλά δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει, καθώς η ομάδα, αν συνεχίσει τις καλές της εμφανίσεις και συνεχίσει να απειλεί τον πρωταθλητή (της ανομίας) θα δέχεται συνεχώς ύπουλα και πισώπλατα χτυπήματα, όπως άλλωστε συμβαίνει κάθε χρόνο.
Δεν τρέφω αυταπάτες. Το πρωτάθλημά μας είναι πάρα πολύ βρώμικο για να έχω ελπίδες. Από την άλλη η πορεία στην Ευρώπη θα εξαρτηθεί από τα πόσα χρήματα είναι διατεθειμένος να διαθέσει ο μεγαλομέτοχος για μεταγραφές παικτών την περίοδο του Ιανουαρίου. Επειδή όμως οι οικονομικές συγκυρίες είναι πολύ δύσκολες στη χώρα μας (φέτος κόπηκαν μόλις 8.200 εισιτήρια διαρκείας ενώ πριν από 5 έτη είχαμε ξεπεράσει τα 21.000), δεν προβλέπω περαιτέρω διάθεση ρευστού.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα και Ανακοινώσεις του milame.net”