Μιχάλης Ζαμπίδης

Για ολα τα αθλήματα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
aposal

Μιχάλης Ζαμπίδης

Δημοσίευση από aposal » Τρί Απρ 05, 2011 1:34 pm

IRON MIKE ZAMBIDIS
(ιστοσελίδα: http://www.ironmikezambidis.com/el/home)

Συνεχίζεται με εντατικούς ρυθμούς η προετοιμασία του Έλληνα Παγκόσμιου Πρωταθλητή για τον επόμενο μεγάλο του στόχο, στη Ρωσία, στις 9 Απριλίου.
Ο Ιron Mike θα ταξιδέψει στη Μόσχα για να διεκδικήσει τον Παγκόσμιο Τίτλο W5, στο πλαίσιο του «W5 Grand Prix K.O». Ο Ζαμπίδης θα συμμετάσχει σε τουρνουά 4 μαχητών και στα ημιτελικά θα αντιμετωπίσει τον πολύ δυνατό Ουκρανό Πρωταθλητή Enriko Gogokhia και εφόσον κερδίσει θα αναμετρηθεί την ίδια ημέρα στο μεγάλο τελικό με το νικητή του άλλου αγώνα μεταξύ του Ολλανδού Πρωταθλητή Willian Diender και ενός άλλου παλιού γνώριμου, του Dzabar Askerov (έχασε το 2009 από το Ζαμπίδη σε αγώνα στην Αυστραλία μετά από μία πολύ σκληρή μάχη και αναζητά τη ρεβανς), ο οποίος και πήρε τη θέση του Ρώσου Armen Israelyn που τραυματίστηκε και δε θα μπορέσει να συμμετάσχει.
Αξίζει να σημειωθεί πως οι διοργανωτές επέλεξαν τους 4 αθλητές λόγω του παρόμοιου επιθετικού και θεαματικού στυλ παιχνιδιού τους και αναμένεται να γίνουν πολύ δυνατοί αγώνες!
Η διοργάνωση θα πραγματοποιηθεί στο «Cultural and Sports Center of Arbat» και τα εισιτήρια έχουν σχεδόν εξαντληθεί!
Περισσότερες πληροφορίες στο επίσημο site της διοργάνωσης: http://ko.partnersport.ru/
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
aposal

Re: Μιχάλης Ζαμπίδης

Δημοσίευση από aposal » Τετ Απρ 13, 2011 3:46 pm

9 Απριλίου 2011 - Ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΖΑΜΠΙΔΗΣ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΤΙΤΛΟ W5

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
Μεγάλη νίκη του Μιχάλη Ζαμπίδη μετά από ένα πολύ δυνατό αγώνα με τον Gogokhia που κρίθηκε στον extra round!
Στον επιπλέον γύρο ο Πρωταθλητής μας δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης στον αντίπαλό του ο οποίος γλίτωσε το ΚΟ.
Έτσι, σε λίγη ωρα ο Iron Mike θα αντιμετωπίσει στον τελικό του W5 τον Dzabhar Askerov που επιβλήθηκε με ομόφωνη απόφαση του William Diender

ΤΕΛΙΚΟΣ
Συγκλονιστικός σε ακόμα μία μάχη ο Iron Mike, κέρδισε τον πολύ δυνατό αντίπαλό του Dzhabar Askeron σε μία εντυπωσιακή μάχη και κατέκτησε τον Παγκόσμιο Τίτλο των 5 ηπείρων W5 !!!

Πηγή:
http://www.ironmikezambidis.com/el/home
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
Μανώλης

Δημοσίευση από Μανώλης » Πέμ Μαρ 27, 2014 9:25 pm

Εικόνα Στον πολυαναμενόμενο αγώνα ρεβάνς, θα αγωνιστεί ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής Μιχάλης Ζαμπίδης στη Μόσχα της Ρωσίας, στις 28 Μαρτίου, στην μεγάλη Ρωσική διοργάνωση Fight Nights και θα βρεθεί ξανά αντιμέτωπος με τον Ρώσο Batu Khasikov διεκδικώντας τον Παγκόσμιο Τίτλο της WKN στα 71kg.
Η «μάχη της Μόσχας», όπως την αποκαλούν οι Ρώσοι, αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον παγκοσμίως μιας και αποτελεί μεγάλο γενονός στο χώρο του kick boxing, καθώς πρόκειται για δύο πολύ σκληρούς μαχητές, οι οποίοι είχαν ξανασυναντηθεί παλαιότερα στην ίδια διοργάνωση και ο αγώνας τους δεν ολοκληρώθηκε ποτέ λόγω τραυματισμού του Μιχάλη Ζαμπίδη.
Εικόνα
Ο Batu Khasikov είναι ένας πολύ δυνατός αντίπαλος και ιδιαίτερα δημοφιλής στη Ρωσία, καθώς πέρα απο την αθλητική του ιδιότητα είναι και μέλος της Ρώσικης κυβέρνησης, έχοντας ως σταθερό θεατή των αγώνων του τον Βλαντιμίρ Πούτιν. Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι ο Ρώσος Batu αποφάσισε να τελειώσει την καριέρα του παίζοντας τον τελευταίο του αγώνα με τον Μιχάλη Ζαμπίδη, παίρνοντας ειδική άδεια για να παίξει, καθώς ως πολιτικό πρόσωπο η νομοθεσία στη Ρωσία δεν επιτρέπει να τον αγγίζει κανείς!
Εικόνα
Η διοργάνωση Fight Nights θα πραγματοποιηθεί στο στάδιο Luzhinki ενώ πριν τον μεγάλο αγώνα του Έλληνα Πρωταθλητή θα πραγματοποιηθούν άλλοι οκτώ αγώνες kick boxing και MMA με σημαντικούς αθλητές. Πολλοί Ελληνες ομογενείς αναμένεται να παρακολουθήσουν τον αγώνα και να υποστηρίξουν τον Έλληνα πρωταθλητή.
Το Ελληνικό κοινό θα έχει την ευκαιρία να παρακολουθήσει τον αγώνα του Μιχάλη Ζαμπίδη στην Ελλάδα αποκλειστικά από την τηλεόραση του AΝΤ1!
Φωτιά ζεσταίνει το κορμί και γνώση το μυαλό μου
Μα όσα κι αν μάθω λιγοστά είναι για τον Θεό μου

Άβαταρ μέλους
aposal

Δημοσίευση από aposal » Δευ Μαρ 31, 2014 9:14 am

Καλά έπαιξε, αλλά ήταν άτυχος γιατί ένα σχίσιμο στο φρύδι, δημιούργησε την εντύπωση ότι ο αντίπαλός του ήταν καλύτερος κι έτσι οι δύο από τους τρεις κριτές έδωσαν τη νίκη (με ελάχιστη διαφορά) στον Ρώσο.

Άβαταρ μέλους
Μανώλης

Δημοσίευση από Μανώλης » Δευ Μαρ 31, 2014 7:21 pm

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες ΑΠΟΣΤΟΛΗ αλλά πιστεύω ότι και να μη τραυματιζόταν πάλι στο Μπατού Χάσικοφ θα έδιναν τη νίκη.

Άβαταρ μέλους
aposal

Δημοσίευση από aposal » Δευ Μαρ 31, 2014 9:43 pm

Κάποια εντυπωσιακά λακτίσματα του Ρώσου βρήκαν την άμυνα του Μιχάλη και κανονικά δεν δίνουν καθόλου βαθμούς υπέρ του. Δεν ξέρω όμως πώς τον βαθμολόγησαν οι άλλοι. Ο Έλληνας κριτής Μιχαηλίδης έδωσε μπροστά τον Ζαμπίδη με 49-47 βαθμούς, ενώ ο ουδέτερος κριτής τον Ρώσο με 48-47

Άβαταρ μέλους
Μανώλης

Δημοσίευση από Μανώλης » Παρ Μάιος 01, 2015 7:35 pm

Ο Μιχάλης Ζαμπίδης βάζει τέλος στην καριέρα του
Εικόνα
Ανακοίνωση βόμβα για το ελληνικό Kickboxing μας επιφύλασσε ο κορυφαίος Έλληνας kickboxer Μιχάλης Ζαμπίδης για το πρωί της πρωτομαγιάς. Με ανακοίνωσή του στο facebook ο Iron Mike δήλωσε ότι μετά τον αγώνα της Κύπρου με τον Erkan Varol αυτό το μήνα και έναν αγώνα στην Αθήνα τον Ιούνιο θα βάλει τέλος στην σπουδαία καριέρα του εντός των ρινγκ! Δείτε αυτούσια την δήλωσή του:

«Σας ευχαριστώ θερμά που είστε δίπλα μου όλα αυτά τα χρόνια και με υποστηρίζετε με την αγάπη και την θετική σας ενέργεια.

Μετά από μια πορεία 24 χρόνων, ήρθε η στιγμή να ολοκληρώσω την αγωνιστική μου καριέρα και να δώσω τους δυο τελευταίους μου αγώνες.
Στις 9 Μαΐου στην Κύπρο και τον Ιούνιο στην Αθήνα.

Μετά από 177 αγώνες, 154 νίκες και 87 νοκ αουτ, η εμπειρία, η γνώση και τα μαθήματα που μου προσέφεραν το kick boxing και ο πρωταθλητισμός είναι αμέτρητα και ανεκτίμητα, μερικά βασικά από αυτά που έμαθα είναι να τολμώ να ονειρεύομαι και να κάνω πράξη με επιτυχία όσα με προγραμμάτισαν ότι δεν μπορώ να καταφέρω, έμαθα να επενδύω τον φόβο και το άγχος μου σε νίκες και χαρά, έμαθα πως όταν πέφτω, είναι ευκαιρία να ξαποστάσω ελάχιστα και να σηκωθώ ακόμη πιο δυνατός, έμπειρος και επενδυτικά θυμωμένος και να ριχτώ στην μάχη για τα όνειρα μου, έμαθα πως η καλύτερη άμυνα, είναι η πρόβλεψη, πως μπορώ να τα βάζω με θηρία και με σωστή στρατηγική και προετοιμασία να τα ρίχνω κάτω στο καναβάτσο, πως ανάλογα το κίνητρο, αποδυναμώνεται η θυσία, έμαθα πως με όραμα, πίστη, υπομονή, επιμονή, πειθαρχία και άφθονη αγάπη μπορώ να κάνω τα πιο τρέλα μου όνειρα πραγματικότητα.

Ο δρόμος δεν ήταν εύκολος, όμως αυτός ο δρόμος μου καλλιέργησε αυτό τον τρόπο σκέψης και τα ένστικτα ώστε να μπορώ να αγωνίζομαι στα σκληρότερα ρινγκ και με τους καλύτερους αθλητές του κόσμου κερδίζοντας 15 παγκόσμιους τίτλους, βγαίνοντας πάντα με τον σταυρό και την Ελληνική σημαία στο στήθος μου, εκπροσωπώντας με υπερηφάνεια και σεβασμό την χώρα μας, τον πολιτισμό μας, την βαριά ιστορία μας και τα όσα πρεσβεύουμε.

Σας περιμένω όλους να δώσουμε αυτές τις τελευταίες δυο μάχες στο ρινγκ, μαζί.
Με εκτίμηση
Μιχάλης Ζαμπιδης»

Ακόμη δεν γνωρίζουμε ποιος θα είναι ο αντίπαλος στο τελευταίο ματς του στην Αθήνα αλλά σίγουρα η διοργάνωση θα έχει πολύ ιδιαίτερο χαρακτήρα! Μέχρι τότε δείτε το βίντεο μας με τις 5 μεγαλύτερες νίκες του!
Top 5:Οι κορυφαίες νίκες του Μιχάλη "Iron Mike" Ζαμπίδη
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EhE1xq90AhY[/youtube]

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα Αθλήματα”